Międzynarodowe Targi Mody Ptak Expo III edycja

 

Międzynarodowe Targi Mody

Międzynarodowe Targi Mody

Międzynarodowe Targi Mody w Łodzi (III edycja – 28-30 sierpnia) odbywają się cyklicznie, zgodnie z sezonowością kolekcji – jesień/zima, wiosna/lato na terenie Ptak Fashion City. Impreza ta przyciąga każdego roku kilka tysięcy wystawców z 20 krajów. Teren przysłowiowego „ptaka”, znanego każdemu, kto zajmuje się profesjonalnie odzieżą, dwa razy do roku staje się przestrzenią do  wymian handlowych, nawiązywania kontaktów między dystrybutorami, czy importerami. To także świetna okazja do obejrzenia pokazów znanych projektantów czy spotkania ludzi świata mody – gośćmi wcześniejszych edycji byli na przykład Kenzo Takada czy Patrizia Gucci.

Jak doskonale czuć za oknem, kończące się lato inauguruje sprzedaż kolekcji jesień/zima. To dobra okazja do „eksploracji” Ptak Fashion City na prywatny użytek, a szczególnie outletu mieszczącego sklepy z odzieżą znanych światowych marek. Czytałam opinie, że jest to „największy showroom w Europie”.

Targi Mody to dla mnie nowe doświadczenie, dlatego wszystko wydawało mi się ciekawe. W trakcie ich trwania dla zainteresowanych odbywają się konferencje poświęcone nowym trendom mody i stylu oraz warsztaty kreatywne. Można oglądać, zamawiać, kupować a przede wszystkim delektować się atmosferą wielkiej i małej mody.

Międzynarodowe Targi Mody

Międzynarodowe Targi Mody

Prestiżu całej imprezie dodają uczestniczący w niej uznani przedstawiciele świata mody, polityki i show biznesu. Lech Wałęsa  uczestniczył w forum gospodarczym odbywającym się na terenie targów w 2014 roku. W tym roku patronat nad targami objął minister Janusz Piechociński. Najwięcej emocji wzbudzał jednak przyjazd Paris Hilton. która była gościem pierwszego dnia targów oraz wieczorem podczas Afterparty wystąpiła jako DJ-ka (kto wiedział, że jest DJ-ką? 🙂 ). Można myśleć o Jej osobie, co się chce, ale trzeba przyznać, że zagubiony przez nią pierścionek i oddanie go przez znalazcę osławił Polskę i uczciwość Polaków. Wreszcie coś pozytywnego 🙂

W niedzielę miałam okazję śledzić zmagania młodych projektantów, przedstawiających swoją wizję mody. Pomimo, że byli to młodzi ludzie, zaskoczył mnie profesjonalizm pokazu – świetnie się spisali uczniowie Wyższej Szkoły Sztuki i projektowania w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych i Via Moda w Łodzi. Show było dopracowane pod każdym względem, poszczególne kolekcje pokazywane były płynnie. Nie można więc było się nudzić, a różnorodność projektów była zaskakująca.

Przedstawione propozycje poszczególnych projektantów bardzo się różniły. Jedna z kolekcji Beaty Łomot bardzo mi się podobała; była minimalistyczna zarówno w formie jak i w kolorystyce, bardzo elegancka i kobieca.

Kolekcja „dzianinowa” również mogła się podobać, zwłaszcza przed nadchodzącą zimą okazała się praktyczna i wygodna. Oczywiście nie mogło zabraknąć czerni, która w połączeniu ze skórą dała niesamowite efekty. Twórczynią jej była Aleksandra Skurtys.

Ciekawostką był pokaz projektantki o pseudonimie AOS, w charakterze góralskim. Projekty sprawiały wrażenie wygodnych i przyjaznych w noszeniu. Podczas tego pokazu  modelki miały na nogach wygodne kierpce, co z pewnością przyczyniło się w jakim stopniu do ich radosnego nastroju. Były rozbawione i w ten sposób przedstawiły całą kolekcję.

W tej różnorodności tkwi właśnie urok mody. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Projekty Pauli Śmiejkowskiej…

Muszę przyznać, że cała impreza była rzeczywiście świętem mody. Organizacyjnie przygotowana perfekcyjnie, pewnie dlatego, że przecież nie odbywała się po raz pierwszy. Od momentu wejścia na teren targów można już się czuć „zaopiekowanym”.

Pełna fotorelacja z trzech dni (TU). Polecam śledzić stronę i choćby dla rozrywki wybrać się na kolejne edycje!

Międzynarodowe Targi Mody

Międzynarodowe Targi Mody

1 Komentarz

  • Relacja z wydarzenia modowego Zoomy Fashion 2015 w Pile | TelizLook
    18 listopada 2015 - 21:32

Zostaw komentarz